W samorządach

Gminy przyjazne rowerzystom

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze już po raz drugi wybrało gminy najbardziej przyjazne rowerzystom.

Wręczenie nagród odbyło się podczas konferencji zorganizowanej przy okazji targów turystycznych "Podróże", które przez cały weekend będą gości na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wśród laureatów konkursu znalazły się m.in. gminy Łąck, Giżycko, Murowana Goślina, Grębocice, Dopiewo, Sulęcin oraz Wyszków.

 

fot. Dominik Krzysztofowicz/ Sekretarz PTTK Jolanta Śledzińska

 

Konkurs, którego celem jest uhonorowanie gmin najbardziej sprzyjających turystyce rowerowej odbył się już po raz drugi. Jego organizatorem jest Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, a główną osobą odpowiedzialną za całe przedsięwzięcie jest sekretarz zarządu PTTK, pani Jolanta Śledzińska.

 

fot. Dominik Krzysztofowicz/ Laureaci konkursu

 

Jury konkursu zwraca największą uwagę na gminy, które w swoich planach i działaniach uwzględniają potrzeby rowerzystów. Nie tylko tych mieszkających na terenie gmin, ale również turystów je odwiedzających.

 

fot. Dominik Krzysztofowicz/ Laureaci konkursu

 

Wśród kryteriów branych pod uwagę są tak oczywiste aspekty jak inwestycje w infrastrukturę (szlaki i drogi rowerowe, wypożyczalnie), ale również te mniej, związane z promocją (mapy, przewodniki).

 

fot. Dominik Krzysztofowicz/ Laureaci konkursu z Czesławem Langiem

 


Do tegorocznego konkursu zgłosiło się kilkadziesiąt gmin z całej Polski. Tych dużych i tych małych, które rywalizowały w 4 kategoriach związanych z ilością mieszkańców: do 10 tys., do 50 tys., do 100 tys. i powyżej 100 tys.

 

fot. Dominik Krzysztofowicz/ Laureaci konkursu

 

W konkursie uhonorowanych zostało 20 gmin, z których każda otrzymała certyfikat.

 

fot. Dominik Krzysztofowicz/ Laureaci konkursu

 

W najbliższym numerze "Wspólnoty" szersze podsumowanie konkursu.

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane