W samorządach

Gigantyczna piłka ze zdjęciami Poznania stanie w środę w Dublinie

Sławomir Bukowski

05.02.2013

Podczas meczu Irlandia - Polska 6 lutego kibice będą się mogli na piłce podpisać. Pozdrowienia zostaną wysłane do Poznania.

W środę w towarzyskim meczu w Dublinie spotkają się reprezentacje Irlandii i Polski. Przy głównym wejściu na stadion Aviva stanie gigantyczna piłka, o średnicy trzech metrów, ze zdjęciami Poznania, aby każdy kibic mógł napisać na niej pozdrowienia albo choćby złożyć swój podpis.

 

Łukasz Goździor, dyrektor Biura Promocji Miasta w Poznaniu, tłumaczy: – Sukces EURO 2012 zainspirował nas do dalszej aktywności wizerunkowej. W środę podczas spotkania Polski z Irlandią nie może zabraknąć poznańskich akcentów – mówi.

 

Poznań do dziś wspomina najazd rzeszy fanów z Irlandii, którzy podczas futbolowych mistrzostw Europy zostali przyjęci gorąco i wywieźli z Poznania piękne wspomnienia. Ma też nadzieję, że przełoży się to na zainteresowanie turystycznymi przyjazdami do Wielkopolski w następnych latach. A piłka przed stadionem ma za zadanie właśnie odświeżyć wspomnienia.


Życzenia napisane przez Irlandczyków zostaną wysłane do Polski – wiosną piłka zostanie wystawiona w Poznaniu, aby jego mieszkańcy mogli odczytać wiadomości od Irlandczyków.

Przed środowym meczem na telebimach umieszczonych na stadionie zostanie tez wyświetlony krótki film z Poznania. Władze irlandzkiej federacji piłkarskiej zakładają, że na stadionie pojawi się nawet 45 tysięcy ludzi, czyli tyle, ile na otwarciu Aviva Stadium, gdy do Dublina przyjechała reprezentacja Argentyny. Zainteresowanie meczem z Polakami jest ogromne.

TAGI: dobre praktyki, promocja,