W samorządach

Duszniki-Zdrój stolicą młodego samorządu

25-letni prezydent Starachowic Marek Materek, 25-letni burmistrz Dąbia Tomasz Ludwicki i 26-letni wójt Dąbrówki Radosław Korzeniewski – to najmłodsi z niedawno wybranych włodarzy miast i gmin w Polsce. Wraz z setką swoich koleżanek i kolegów, których wiek nie przekracza 35 lat, wezmą udział w pierwszym Kongresie Młodego Samorządu, który startuje w czwartek 19 marca w Dusznikach-Zdroju.

 

Wśród prelegentów Kongresu są gen. Roman Polko, red. Bogdan Rymanowski, prezes BZ WBK Mateusz Morawiecki, prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, biznesmen i samorządowiec Adam Bachleda-Curuś, filmowiec i raper Paweł Przewoźny. Tematyka kongresu jest bardzo szeroka: sprawne przywództwo, kształtowanie wizerunku, współpraca z biznesem, a także z mediami, rola wolontariatu, korzystanie z funduszy europejskich i oczywiście działalność samorządu.

 

– Statystyki ostatnich wyborów pokazują, że my, młodzi, coraz częściej chcemy brać w swoje ręce odpowiedzialność za Polskę samorządną, a wyborcy są coraz bardziej skłonni obdarzać nas zaufaniem. Bo tak samo, jak my, chcą szybszych i odważniejszych zmian – mówi burmistrz Lewandowski, trzydziestolatek. – Liczę, że uczestnictwo w kongresie w jakimś stopniu pomoże wójtom, burmistrzom i prezydentom podejmować w przyszłości lepsze decyzje.

 

Patronat medialny nad kongresem objęli m.in. Grupa RMF, Wprost i Wspólnota. Głównym sponsorem wydarzenia jest Bank Zachodni WBK.

 

 

Zapraszamy do śledzenia relacji z kongresu na naszych stronach społecznościowych:

www.facebook.com/pismowspolnota

twitter.com/agniadkowski

 

 

 

 

TAGI: dobre praktyki,

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane