Czy w Łodzi można wypożyczyć samochód bez kaucji?

Wypożyczenie samochodu w Łodzi to bardzo dobra opcja, która pozwala na swobodnie przemieszczanie się po mieście. To poczucie niezależności od komunikacji miejskiej - choć działa ona dobrze, to jednak nie każdemu uśmiecha się podróżowanie wśród osób obcych, a nie zawsze musi też czekać na nas miejsce siedzące. Wypożyczalnie samochodu w Polsce bardzo często jednak oczekują zapłaty kaucji zanim dojdzie do usługi wynajmu auta. Jak to wygląda w Łodzi? Postanowiliśmy to sprawdzić i zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem.

Wypożyczenie samochodu bez kaucji jest możliwe

Jak już zostało wyżej wspomniane, wypożyczalnie aut często oczekują od swoich klientów zapłacenie kaucji za wynajem samochodu. Nie chcemy oceniać tego, czy jest to uczciwe, bo z jednej strony są to dodatkowe pieniądze, które klient musi wyciągnąć z własnej kieszeni, ale też i sam się na to godzi. Warto jednak poruszyć inny wątek, czyli wypłacalność takiego kaucji. Niestety, z tym już bywa gorzej. Zdarza się, że firmy nie chcą takiej kaucji wypłacić, ponieważ twierdzą, że samochód został podczas wynajmu uszkodzony, a w rzeczywistości usterka mogła być widoczna już wcześniej. Właśnie takie postępowanie firm jest mocno nieuczciwe i pokazuje, że są firmy, które chcą wręcz "wydoić" pieniądze od klienta na nieuczciwych praktykach.

Zupełnie na innym biegunie jest firma Carfree.pl. Nie dość, że nie ma żadnej kaucji do zapłaty, to również dodatkowo nie ma limitu przejechanych kilometrów. Wszelkie warunki, które klient akceptuje są jasne i klarowne. Wypożyczalnia samochodów Łódź pozwala na wybranie jednego z wielu aut, którymi będziemy mogli jeździć po łódzkich ulicach. Dużym atutem tej wypożyczalni jest całodobowy odbiór aut. Czasem do Łodzi przyjeżdżamy późnym wieczorem, a przemieszczanie się komunikacją miejską nie jest szczytem naszych marzeń. Warto zatem wypożyczyć samochód, który będzie podstawiony pod wskazane miejsce. Całodobowa obsługa czeka na przyjmowanie zgłoszeń. Wypożyczalnia samochodów Łódź to naprawdę wygodne rozwiązanie, a brak kaucji jest czynnikiem, który powinien przyciągnąć niezdecydowanych.

Wynajem samochodu Łódź - dlaczego warto?

Łódź jest jednym z piękniejszych miast w Polsce. Można tutaj zobaczyć wiele zabytków, a przede wszystkim przejść się ulicą Piotrkowską, która słynie z wielu fantastycznych lokali oraz miejsc imprezowych. Chcąc przyjechać tutaj na weekend bądź na dłuższy okres czasu, warto mieć samochód. Owszem, komunikacja miejska w Łodzi na pewno wyróżnia się na tle pozostałych miast w naszym kraju, ale nie zmienia to faktu, że wypożyczalnia aut Łódź to lepsza opcja, która pozwala na przemieszczanie się tak, jak tylko nam się to podoba.

Wynajem samochodu Łódź jest świetne szczególne w okresie zimowym, kiedy to temperatura za oknami nie sprzyja długim spacerom, a przyjeżdżając na weekend chcemy zobaczyć jak najwięcej. Nie każdy chce przyjeżdżać do Łodzi własnym samochodem, bo się obawia długich podróży, ale równie dobrze może też go nie posiadać, pomimo tego, że ma prawo jazdy. Posiadanie samochodu sprawia, że można zrobić zakupy, których nie trzeba dźwigać i przemieszczać się pomiędzy kolejnymi autobusami i tramwajami. Wystarczy tylko wejść do samochodu, zrobić zakupy i podjechać pod mieszkanie i je wnieść. 

Do wyboru jest wiele samochodów, które sprawdzą się zarówno w przypadku większych rodzin, ale i też par, które chciałyby poczuć odrobinę luksusu i prawdziwie zaszaleć. Nie można zapomnieć o tym, że w carfree.pl istnieje również możliwość wypożyczenia samochodu na dłuższy okres czasu. Zdarza się przecież, że obowiązki służbowe nakazują przebywanie w Łodzi przez kilkanaście czy kilkadziesiąt dni. Samochód umożliwi zatem bezpieczne i sprawne przemieszczania się z pracy do domu.