Akademia "Wspólnoty"

Absolutorium w orzecznictwie

fot. Adobe Stock

Szkolenie w Akademii "Wspólnoty" odbędzie się 26 maja o godz. 13.00 w ścieżce "Nowe orzecznictwo i linie orzecznicze".

Instytucja absolutorium w każdej jednostce posiada kolosalne znaczenie- jest to swoiste "sprawdzam" dla radnych oraz organów wykonawczych. Przepisy, chociaż wydają się być klarowne posiadają kilka niedomówień- których rozwikłaniem zajęło się orzecznictwo. Na szkoleniu omówione zostaną najważniejsze zagadnienia, które zostały wyjaśnione przez orzeczenie: od np. pata w komisji, przez skutki niepodjęcia uchwały o udzielenie absolutorium, obowiązku głosowania uchwały o nieudzielenie absolutorium etc. Szkolenie omawia zapatrywanie się orzecznictwa na podane pytania oraz inne ciekawe problemy, które pojawiają się w międzyczasie.

Szkolenie poprowadzi Bartosz Mendyk - doktor nauk prawnych, wielbiciel samorządności i prawa samorządowego. Naukowo oraz zawodowo zajmuje się dostępem do informacji publicznej, jest inspektorem ochrony danych osobowych w samorządach, gdzie pomaga w zakresie informacji publicznej. W tym zakresie przeprowadził wiele szkoleń i seminariów. O informacji publicznej i RODO pisze m.in. do Wspólnoty.


Szkolenia Akademii „Wspólnoty” przeznaczone są dla wszystkich pracowników samorządowych i obejmują bardzo szeroki zakres tematyczny. Co ważne prowadzone są w formie online. Każdy urzędnik może więc odbyć szkolenie, prowadzone przez najlepszych fachowców z danej, wybranej przez siebie tematyki i uzyskać zaświadczenie ukończenia szkolenia, bez konieczności wyjazdu i bezpośredniego kontaktu z trenerem i innymi uczestnikami.

Więcej informacji o szkoleniach znajdą Państwo na stronie www.akademiawspolnoty.pl

W celu zapoznania się z platformą oferujemy Państwu bezpłatny tygodniowy dostęp!

Zapraszamy do kontaktu: + 48 22 242 80 17, info@municipium.com.pl

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane