W samorządach Kultura

12 milionów na budowę kulturotek w Wawrze

Dzielnica Wawer wzbogaci się o trzy nowoczesne kulturoteki, które połączą w sobie funkcję biblioteki i placówek kultury. Na inwestycję miasto przeznaczyło 12 milionów złotych, placówki będą gotowe w 2018 roku.

Kulturoteki powstaną na osiedlu Radość, Falenica  i Wawer. Przeniosą się do nich filie Wawerskiego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej. – Chciałabym, aby  kulturoteki były wielofunkcyjnymi przestrzeniami publicznymi gdzie każdy znajdzie miejsce dla siebie. Niech oferta oferowana przez te placówki wzbogaca lokalną społeczność i zachęci mieszkańców innych dzielnic do przyjazdu do Wawra – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy.

 

Kulturoteka w Falenicy będzie się wpisywać w miejską koncepcję zagospodarowania centrum osiedla. W budynku znajdą się m.in. biblioteka, sala multimedialna, kawiarenka, czytelnia, pomieszczenia pracowni plastycznych, muzycznych i technicznych. Teren wokół budynku zostanie tak zagospodarowany, żeby zapewnić lokalnej społeczności możliwość aktywnego wypoczynku. Powstanie m.in. ścianka wspinaczkowa, a w pobliżu park sensoryczny. Na sztucznej skarpie pojawi się letnia czytelnia i widownia plenerowa dla sceny, która dzięki mobilnym ścianom, będzie zarówno sceną wewnętrzna jak i zewnętrzną.

 

Cały teren będzie oświetlony i monitorowany oraz wyposażony w elementy małej architektury. Budynek zaplanowano w nowoczesnej formie architektonicznej, połączonej z elementami nawiązującymi do historycznego wizerunku terenu i wpisującej się w otoczenie. Wyposażony będzie w nowoczesne instalacje i urządzenia multimedialne, które będą wykorzystywane do aktywności kulturalnych.

 

W kulturotece w Radości  znajdzie się sala prób muzycznych, czytelnia, kącik internetowy, kawiarenka i sale wielofunkcyjne, w których będą organizowane zajęcia muzyczne i plastyczne dla najmłodszych. Budynek ma być gotowy do października 2018 r. Kulturoteka powstaje także na osiedlu Wawer przy ul. Błękitnej. Będzie tam m.in. kawiarenka, sala wielofunkcyjna do zajęć plastycznych i muzycznych, z możliwością podziału na dwie mniejsze sale.

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane