W samorządach

Cyfryzacja Finansów w Jednostkach Administracji Samorządowej

W dniu 26.09.2023 w Gliwicach odbyła się organizowana przez COIG S.A. konferencja na temat "Cyfryzacja Finansów w Jednostkach Administracji Samorządowej" pod patronatem Prezydenta Miasta Gliwic Adama Neumanna oraz Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii.

Wydarzenie to zgromadziło ekspertów i przedstawicieli jednostek samorządowych, aby omówić kwestie związane z transformacją cyfrową. Seria wykładów i dyskusje koncentrowały się na przedstawieniu pewnych, sprawdzonych rozwiązań i praktycznych aspektów związanych z zarządzaniem finansami.

Swoimi doświadczeniami z uczestnikami podzielili się, m.in. przedstawiciele Miasta Lublin, reprezentowanego przez pana dyrektora Grzegorza Hunicza oraz pana Marcina Skwarzyńskiego. W swoim wystąpieniu dotyczącym transformacji cyfrowej w mieście przedstawiciele Lublina zaprezentowali wszystkie wyzwania jakie stały i nadal stoją przed jednostkami samorządu terytorialnego w zakresie finansów miasta i jednostek im podległych.

Miasto Gliwice w wystąpieniu Pani głównej księgowej Anny Zarzyckiej prezentowało  spersonalizowane rozwiązanie jakim jest system płatności elektronicznej PLIP autorstwa COIG S.A. wdrożony w Gliwicach w ramach projektu pn. GEPAR (GLIWICKA ELEKTRONICZNA PLATFORMA ANALITYCZNO ROZRACHUNKOWA). Platforma PLIP jest także przygotowywana do integracji z ePłatnościami w mObywatelu.

Prezentacja przedstawiciela Miasta Legnicy pani dyrektor informatyki Anny Komorek wprowadziła wszystkich w świat elektronizacji i automatyzacji procesu rejestrowania potwierdzeń odbioru decyzji podatkowych.

Na konferencji w Gliwicach nie zabrakło również najbardziej istotnego dla finansów tematu ostatnich miesięcy czyli KSeF-u. Skuteczne zarządzanie elektronicznymi fakturami w gminie prezentował z ramienia organizatora konferencji firmy COIG S.A. dyrektor Tadeusz Gembalczyk.

Więcej informacji na temat konferencji można uzyskać na stronie: https://www.coig.pl/konferencja-gliwice-2023/

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane