Kalendarze

Vademecum Samorządu Terytorialnego - Kalendarz na 2022 r.

Dostępność:

w magazynie

Profesjonalny kalendarz VADEMECUM SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO to znakomite narzędzie dla pracowników JST, radnych i partnerów samorządowych usprawniające organizację urzędu.

Dostępny w kolorze granatowym.

Format: A5

Istnieje możliwość wykonania tłoczenia herbu i nazw własnych (prosimy o kontakt w tej sprawie z działem handlowym - handlowy@municipium.com.pl)

59,90 zł

Opis:

Vademecum Samorządu Terytorialnego to Praktyczny Kalendarz dla pracowników urzędów, radnych i partnerów samorządu.

Dostępny w kolorze granatowym.

Kalendarium zawiera:
• Praktyczne kalendarium - jeden dzień na jednej stronie
• Terminarz określający daty składania sprawozdań, wniosków oraz zbiorczych zestawień

Część merytoryczna zawiera 2 artykuły:

• CYFROWE ŚLADY, CZYLI JAK CHRONIĆ SWOJĄ OBECNOŚĆ W  INTERNECIE.
    WYKORZYSTANIE TECHNOLOGII BLOCKCHAIN
Ślad cyfrowy to każde zachowanie użytkownika narzędzi elektronicznych i technologii informatycznych.   Przechowywane przez urzędników i nasze prywatne informacje mogą trafić do  nieuprawnionych osób. Jak zadbać o to, aby kontrolować (mieć wiedzę i wyrażać zgodę) na proces  profilowania naszej osoby?
Technologia blockchain wkracza  nie tylko na urzędowe biurka, ale także do codziennego życia. Jakie korzyści w zakresie bezpieczeństwa daje wykorzystanie systemów komputerowych opartych  o blockchain?

• RADA GMINY A POLITYKA BEZPIECZEŃSTWA DANYCH OSOBOWYCH
Czy rada jst potrzebuje odrębnej dokumentacji w tym oddzielnej polityki bezpieczeństwa danych osobowych? Odpowiedź na to pytanie wiąże się z dylematem: kto w samorządzie terytorialnym jest administratorem danych osobowych? Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych  w opinii z 29 kwietnia 2021 r. stwierdził, że rada gminy również jest administratorem danych osobowych. Jaka jest moc prawna wydanej ww. opinii? Jakie obowiązki powstają w związku z tym po stronie rady gminy?       

Część informacyjna:
Niezwykle praktyczny, podany w uporządkowanej formie zbiór teleadresowy (zawierający adresy, telefony, faksy, e-maile, strony www) obejmujący m.in. parlament, ministerstwa i urzędy centralne oraz wojewódzkie, ogólnopolskie i lokalne organizacje samorządowe, agencje, fundacje, fundusze, stowarzyszenia samorządowe

Dodatkowo istnieje możliwość wykonania tłoczenia herbu i nazw własnych (ceny ustalane są indywidualnie - prosimy o kontakt w tej sprawie z działem handlowym)

Kontakt z działem handlowym:
tel. (22) 242 80 10, (22) 242 80 51
faks (22) 858 84 37, (22) 242 80 57
handlowy@municipium.com.pl

Możliwość zamówienia kalendarza również za pomocą formularza.